ФОРУМ У КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ ЄДИНОЇ ВІЗІЇ ЩОДО ВІДБУДОВІ СУМЩИНИ
5 червня у Києві відбувся форум “Стіни Сумщини: перспективи відновлення та розвитку регіону”, що став завершальним етапом спецпроєкту «Стіни, що все чули» від команди Кордон.Медіа. Факультет будівництва та транпсорту на ньому представляли: завідувач кафедри будівництва та експлуатації будівель, доріг та транспортних споруд Олександр НОВИЦЬКИЙ, асистент кафедри архітектури та інженерних вишукувань Сергій ТАРАНЕНКО, а також студенти спеціальності 191 “Архітектура та містобудування” Дар’я ЖОГЛО, Катерина БІЗЮКОВА, Аліна ОНДА.
Форум структурно був розділений на 3 панелі, на кожній з яких троє спікерів, що є фахівцями у тій чи іншій галузі, розглядали під різними кутами зору надважливі нині для Сумщини теми. У підсумку дійства визначено основні тези та ідеї щодо відновлення регіону.
Під час першого етапу форуму обговорювалося питання відбудови та принципи, яких варто дотримуватися у цьому складному процесі. Упродовж другої панельної дискусії розглядалося питання доцільності і можливості відновлення та збереження памʼяток культури на Сумщині. Третя дискусія «Навіщо говорити про Сумщину на весь світ» порушила питання вагомості донесення інформації, зокрема до мешканців закордонних країн, про війну в Україні та ситуацію на Сумщині.
Окрім залучення до обговорення, гості форуму мали змогу переглянути авторську фотовиставку зі ста світлин, зроблених на прикордонні Сумської області. Вона налічує знімки 26 об’єктів, які безжально зруйнувала російська армія.
У підсумку варто підкреслити, що подібні заходи є надзвичайно важливими не тільки через чергове нагадування про проблеми війни, але й заради формування єдиної спільної візії на ту чи іншу проблему, що турбує суспільство.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
 
.
   
.
   
.