Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс

Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс

26 та 27 січня 2022 року м.Суми з робочим візитом відвідали знані Українські архітектори Київського національного університету будівництва і архітектури – народний архітектор України, Президент Української академії архітектури, доктор архітектури, професор дійсний член Української академії архітектури, Лауреат Державної премії України в галузі архітектури Олег Слєпцов та член Національної спілки архітекторів України, Президент Спілки урбаністів України, член Національної спілки архітекторів України, «Заслужений архітектор України» Микола Дьомін.

          Митці прибули в  м.Суми на запрошення  голови ОДА Дмитра Живицького з метою підготовки щодо проведення Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу з проекту реконструкції головної площі області і осучаснення центру міста. Конкурс буде оголошено в лютому з призовим фондом: переможець отримає 150 тисяч грн, за ІІ місце передбачено 100 тисяч грн, а за ІІІ місце – 50 тисяч грн. Сама реалізація проекту-переможця відбуватиметься за кошти державного, обласного та міського бюджету Сум. Саме Олег Слєпцов буде  головою конкурсної комісії. За його словами «команда знаних фахових спеціалістів і студентів профільних вишів буде працювати так, щоб результат задовольнив усі сторони і об’єкт став цікавою архітектурною пам’яткою».

Враховуючі те, що у СНАУ є потужний потенціал для участі в цьому конкурсі, а саме студенти та науково-педагогічні працівники спеціальності 191 «Архітектура та містобудування» будівельного факультету, Олег Слєпцов,  Микола Дьомін та директор  обласного Департаменту містобудування та архітектури Сумщини Володимир  Биков  на запрошення ректора Володимира Ладики відвідали університет та підписали Меморандум про взаємодію між Українською академією архітектури та СНАУ. Творча взаємодія та архітектурні здібності наших студентів, високій рівень підготовки яких неодноразово підтверджено перемогами у різних архітектурних конкурсах, дадуть їм змогу прийняти участь у Всеукраїнському відкритому архітектурному конкурсі та вибороти призове місце.