7 червня 2024 року у Сумському національному аграрному університеті (СНАУ) пройшов масштабний захід – День сталої енергії «EnergySmart Хакатон: Декарбонізовані рішення 2024». Організаторами виступили Департамент фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради та Енергетичний інноваційний хаб СНАУ.
Цілі заходу:
Підвищення обізнаності серед громадськості, підприємств та органів місцевого самоврядування про важливість енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та зменшення викидів парникових газів.
Надання платформи для обміну знаннями та досвідом між різними учасниками енергетичного сектора.
Вплив на формування та впровадження політики, яка підтримує стале використання енергії на місцевому, національному та міжнародному рівнях.
Програма складалася з 2-х частин:
І частина: «Спікерська сесія: Відновлювальна енергія та Інноваційні рішення»
Volodymyr Peregudov (GIZ Україна)
Svyatoslav Pavlyuk (Асоціація «Енергоефективні міста України»)
Vitaliy Volkov (Проект «Угода мерів – Схід»)
Nataliia Lytvyn (ГО «Екоклуб»)
Mila Tsyganok (Асоціація професіоналів довкілля)
Юрій Ніконоров (ТОВ «БВК «МОСБУД»)
Олександр Новицький (ЕнІнХаб СНАУ)
Аліна Дворянинова (Департамент фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради)
ІІ частина: «Хакатон Енергетичних Інновацій: Молодь формує майбутнє», учасниками були студенти Сумського фахового коледжу будівництва та архітектури, а також
Ігор Лепьошкін (GIZ Україна), радник проєкту «Просування енергоефективності та
імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», котрий привітав учасників та розповів про майбутній розвиток проєктів учасників
Дмитро Бородай, к.арх. завідувач кафедри архітектури та інженерних вишукувань (СНАУ) презентував учасникам світову практику енергоефективної архітектури
Олександр Новицький, к.т.н., енергоаудитор, завідувач кафедри будівництва та експлуатації будівель, доріг і транспортних споруд розповів учасникам про Енергетично-Інноваційний Хаб СНАУ.
Учасники отримали можливість на практиці побачити роботу з обладнанням TESTO для енергетичного аудиту, зокрема пірометр з модулем вологості testo 835-Н1, багатофункціональний прилад testo 440dP з датчиками та зондами, а також термометри testo 915і та testo 115і. Також була продемонстрована робота з тепловізором Fluke Tis 20
Студентам було продемонстровано обладнання для енергоаудиту. Зокрема дрон квадрокоптер промислового призначення Dji Mavic 3T в комплектації Enterprise з цифровою та тепловізійною камерою. Дрон використовується для обстеження важкодоступних місць, зокрема дахів та висотних конструкцій. Тепловізійна камера надає можливість виконання термозйомки будівель та інженерних мереж для фіксації теплових відмов конструкцій будівель в місцях де не має можливості проводити такі роботи ручним тепловізором.
Також студентам було продемонстровано обладнання та роботу сонячної електростанції гібридного типу, що знаходиться на інженерно-технологічному факультету.
Захід став чудовою можливістю для учасників обмінятися знаннями, презентувати інноваційні рішення та поспілкуватися з експертами енергетичного сектору.
Також під час заходу відбулося нагородження переможців конкурсів Макет зеленого даху», «Відновлювальна енергія – запорука сталого енергетичного розвитку!» та «MORE CREATIVITY, MORE ENERGY, MORE STEPS TO ENERGY EFFICIENCY».
Дякуємо всім учасникам та партнерам за активну участь та підтримку! Разом ми робимо крок до енергоефективного та сталого майбутнього!
Сумська міська рада
GIZ Ukraine
Covenant of Mayors – East
Association Energy Efficient Cities of Ukraine
Екоклуб
.
.
.