05.03.2025 відбулась зустріч усіх груп стейкхолдерів щодо обговорення змін в освітньо-професійних програмах “Архітектура та містобудування” для першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Зустріч відбулась в рамках процесу проєктування та оновлення освітніх програм спеціальності 2025 року.
До зустрічі долучилися члени проєктних груп та груп забезпечення зазначених ОПП, представники академічної спільноти, здобувачі першого та другого рівня вищої освіти, представники органів місцевого самоврядування та роботодавці, зокрема в.о. начальника управління містобудування та архітектури Сумської ОВА Дмитро МАКАШОВ, в.о. начальника управління архітектури та містобудування Департаменту забезпечення ресурсних платежів Олександр ФРОЛОВ, в.о. начальника відділу архітектури, інфраструктури та житлово-комунального господарства Сумської РДА Юрій НІКОЛАЄНКО, начальник відділу охорони памʼяток архітектури управління містобудування та архітектури Сумської ОДА Тетяна ШАПОВАЛЕНКО, директор ТОВ “Крокус Інжиніринг” Богдан ЛАЩ, директор ПрАТ “Сумський Промпроєкт” Микола ГРЕЧАНИЧЕНКО, директор ТОВ “СІАП” Борис БУРЯЧКОВ.
Гаранти ОПП спеціальності G17 “Архітектура та містобудування” за двома рівнями вищої освіти Артем БОРОДАЙ та Дмитро БОРОДАЙ презентували до обговорення проєкти ОПП, в яких враховано зміни, що були запропоновані членми проєктних груп, представниками академічної спільності та здобувачами освіти, а також зміни у нормативній базі закладу вищої освіти та законодавчій сфері освіти на державному рівні.
Учасники зустрічі активно долучилися до обговорення проєктів освітніх програм, загострили увагу на актуальності підготовки фахівців у сфері архітектури та містобудування для регіону, відзначили дефіцит кваліфікованих кадрів в галузі на рівні органів місцевого самоврядування в Сумській області. Було відзначено регіональну спрямованість ОПП, що є актуальним в аспекті майбутньої відбудови регіону та розвитку сфери архітектури та містобудування. Представники органів місцевого самоврядування рекомендували звернути увагу на ознайомлення здобувачів другого рівня вищої освіти з сучасними методиками документообігу в галузі, а саме єдиним реєстром будівельної діяльності, містобудівним кадастром. Роботодавці та здобувачі освіти наголосили на важливості використання сучасних інформаційних технологій (зокрема технологій ВIM), спеціалізованих комп’ютерних програм в процесі підготовки фахівців в галузі архітектури та містобудування.
Загалом усі учасники зустрічі наголосили на актуальності проведення заходу, що в позитивному ключі впливає на підвищення якості підготовки фахівців, здатних вирішувати складні комплексні задачі в галузі архітектури та містобудування.