275 «Транспортні технології (за видами)»
Спеціалізація 275.03 “Транспортні технології (на автомобільному транспортні)”
Основний фокус освітньої програми – освіта у сфері транспорту. Освітня програма спрямована на оволодіння фундаментальними та практичними знаннями в області транспортних технологій на автомобільному транспорті.
Унікальність: Дана освітньо-професійна програма передбачає цілеспрямоване отримання знань, вивчення дисциплін практичного та теоретичного спрямування з моделюванням та обґрунтуванням транспортних технологій і систем на автомобільному транспорті, оцінки ефективності пасажирських та вантажних перевезень окремо та у змішаному режимах.
Унікальність даної освітньо-професійної програми є в тому, що отримання фахових знань студентами відбувається з врахуванням особливостей транспортних технологій для аграрного виробництва на основі обов’язкових і вибіркових компонент та практичної підготовки, яка реалізуються на сільськогосподарських об’єктах, аграрних компаніях, аграрно-виробничих формуваннях та транспортних підприємствах регіону.
Відмінності від інших подібних програм – впровадження практично-орієнтованої системи навчання, яка передбачає синергію теоретичних та практичних навичок для забезпечення високої якості підготовки випускників. Внаслідок постійних змін у сучасних транспортних технологіях і системах, склад програми періодично оновлюється, що дозволяє враховувати сучасні тенденції розвитку.
Україна має розвинену мережу автомобільних доріг і високий рівень автомобілізації. Крім того, Україна є однією з центральних країн Європи, що пред’являє відповідні вимоги до організації перевезень і організації дорожнього руху.
Сьогодні автомобільна галузь потребує інженерів з транспорту, здатних до професійної діяльності, пов’язаної з:
- організацією перевезень, в тому числі міжнародних, вантажів і пасажирів;
- організацією транспортно-експедиційних, навантажувально-розвантажуваль
них і митних операцій; - виконанням контрольно-ревізійної роботи на транспорті;
- організацією взаємодії видів транспорту;
- комерційною роботою на транспорті;
- транспортною логістикою;
- організацією термінальних, контейнерних, мультимодальних та інтермодальних перевезень;
- організацією дорожнього руху, забезпеченням збільшення пропускної спроможності вулично-дорожньої мережі, зниження рівня аварійності, підвищення безпеки дорожнього руху, поліпшення екологічного стану навколишнього середовища;
- керуванням транспортними потоками в містах; розробкою інтелектуальних систем управління дорожнім рухом.
Фахівці з транспорту зможуть займати посади: керівні посади в державних організаціях та підприємствах, компаніях, малих підприємствах та інститутах технологічного та дослідницького сектору транспортної галузі; головного фахівця; головного інженера на транспорті; головного технолога на транспорті; директора з транспорту; керівника структурних підрозділів на транспорті; керівника автовокзалу або автостанції; керівника відділу транспорту; керівника диспетчерської служби; керівника відділу організації безпеки руху; керівника логістичного центру; інженер-інспектора на транспорті; інженера з безпеки руху; інженера дослідника; менеджера логістичних операторів; наукового співробітника; асистента доктора філософії вищого навчального закладу та ін. Самостійне працевлаштування за суміжними посадами професій. Місце працевлаштування: автотранспортні підприємства, аграрні підприємства, структурні підрозділи міністерств України, науково-дослідні, проектно-технологічні установи, ВНЗ відповідного профілю, коледжі та інші установи і організації.
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНІ ПРОГРАМИ ТА ЗАГАЛЬНІ ДОКУМЕНТИ