Відкрита лекція з навчальної дисципліни «Системи навігації і зв’язку на транспорті»

26 вересня 2024 року о 13:00 на платформі ZOOM успішно відбулася відкрита показова лекція з навчальної дисципліни «Системи навігації і зв’язку на транспорті», яка є важливим компонентом освітньо-професійної програми «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня. Лекцію на тему «Історія та класифікація супутникових систем зв’язку» провів кандидат технічних наук, доцент кафедри транспортних технологій Саржанов Олександр Анатолійович. У ході лекції Олександр Анатолійович розкрив ключові аспекти історії розвитку супутникового зв’язку, а також детально розглянув різні типи та класифікацію супутникових систем зв’язку.

Такі заходи є частиною освітнього процесу, спрямованого на підвищення якості навчання, забезпечення сучасними знаннями та технологіями, а також інтеграції навчальних дисциплін у світову практику. Лекція зібрала широку аудиторію, в якій були присутні не лише студенти, але й викладачі та науковці університету.

Олександр Анатолійович розпочав лекцію з огляду ключових етапів розвитку супутникового зв’язку, починаючи від запуску першого супутника «Спутник-1» у 1957 році до сучасних багатофункціональних систем, які сьогодні забезпечують зв’язок та передачу даних на глобальному рівні. Особливу увагу було приділено впливу супутникового зв’язку на розвиток транспортних технологій та роль таких систем у забезпеченні навігації, безпеки та комунікацій у транспортній інфраструктурі.

Лекція охопила детальну класифікацію супутникових систем за кількома критеріями, зокрема, за орбітами, функціональним призначенням і галузях застосування. Було докладно пояснено, як ці системи використовуються для забезпечення зв’язку в транспортних системах, підвищуючи безпеку та ефективність логістичних процесів. Здобувачі освіти отримали можливість глибше зрозуміти еволюцію супутникових технологій та їх значення в сучасних транспортних системах. Лекція сприяла формуванню у студентів комплексного уявлення про роботу супутникових систем зв’язку, що є критично важливим для майбутніх фахівців у галузі транспортних технологій.

Протягом лекції студенти мали можливість задавати питання та брати участь в обговоренні. Обговорювалися сучасні тенденції в розвитку супутникового зв’язку, його інтеграція в інтелектуальні транспортні системи та перспективи розвитку новітніх технологій у цьому напрямі.

Лекція отримала високі оцінки як від студентів, так і від колег-викладачів. Проведення подібних відкритих занять дозволяє підвищити якість навчання, зацікавити студентів та інтегрувати їх у сучасні технологічні тенденції. Окрім того, лекція слугує прикладом успішної комунікації наукової спільноти з освітнім процесом, що сприяє професійному розвитку майбутніх фахівців у транспортній галузі.

Висловлюємо вдячність доценту Саржанову Олександру Анатолійовичу за цікаву, змістовну та корисну лекцію, яка безсумнівно стане вагомим внеском у підготовку фахівців для транспортної галузі.