Форум «Велике будівництво. Дороги» на базі будівельного факультету СНАУ

 

Під  егідою Сумської обласної державної адміністрації на чолі з головою Сумської ОДА Живицьким Д.О. 28 вересня 2021 року на базі будівельного факультету СНАУ був проведений форум «Велике будівництво.Дороги» в підтримку програми Президента «Велике будівництво».

Відкриття цього заходу відбулося на ділянці автомобільної дороги загального користування Н-07 Київ-Суми-Юнаківка, де делегати форуму мали змогу побачити позитивні зміни, що відбулися в рамках цієї програми. Результати роботи по ремонту та благоустрою автошляхів Сумської області представив начальник служби автомобільних доріг у Сумській області Романюк І.П.

В подальшому делегати переїхали до СНАУ, де були ознайомлені зі смарт- полігоном, на якому було продемонстровано виконання робіт з підготовки ґрунту для будівництва доріг . Цей захід важливий для підготовки майбутніх інженерів, оскільки він розкриває практичну складову  в курсовому та дипломному проектуванні. Виступили представники будівельного факультету – декан Людмила Циганенко , інженерно-технологічного факультету – Олександр Соларьов.

Пленарне засідання делегатів форуму відбулося у залі вченої ради. З вітальним словом виступив голова Сумської облдержадміністрації Живицький Д.О., в якому була наголошена важливість подібних заходів для розвитку Сумської області та країни в цілому та місце вищих навчальних  закладів у подальшій розбудові.

Представник  великого будівельного бізнесу  «ДерждорНДІ» в особі Безуглого А.О. підкреслив важливість наукового супроводу проектів будівництва доріг та інфраструктури, що також підкреслює важливість участі науковців та студентів нашого університету у супроводженні проектів. Ректор СНАУ Володимир Ладика у своєму виступі розкрив важливість підготовки кадрів від робітничих до менеджерських професій, що свідчить про необхідність враховувати університетську підготовку у загальному розвитку країни.

Людмила Циганенко – декан будівельного факультету презентувала нову освітню програму «Автомобільні дороги та транспортні споруди», яка стане наступним кроком у реалізації планів на розбудову дорожньої інфраструктури у регіоні та якісній підготовці інженерних кадрів.

Даний форум може без перебільшення називатися міжнародним, оскільки на ньому були присутні представники  «ONUR CONSTRUCTION INTERNATIONAL» Туреччина. Керівник проектів Супхі Озгюр Оздоган розповів про свій досвід у впровадженні амбітних планів по будівництву доріг в рамках даної програми.

Підписання меморандуму щодо співпраці в організації, розробці та методичній підтримці навчальної  програми спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія «Автомобільні дороги та транспортні споруди» між СНАУ та ДерждорНДІ  стало логічним завершенням форуму. Також були підписані договори про співпрацію СНАУ  з RGM GROUP  та АМК Рембуд. Цілі, які були поставлені форумом були досягнуті. Сподіваємося, що в подальшому  традиція  таких плідних зустрічей буле продовжена.