МІЖНАРОДНЕ НАУКОВЕ СТАЖУВАННЯ В POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA

Впродовж весни 2023 року  на базі університету-партнера факультета будівництва та транспорту – Ченстоховської політехніки (Politechnika Częstochowska, м. Ченстохова, Польща) відбулося наукове стажування к.т.н., доцента, заступника з наукової роботи декана факультету будівництва та транспорту Срібняк Наталії Миколаївни.

В програмі стажування було заплановано два наукові напрямки для співпраці, що є офіційними науковими темами факультету будівництва та транспорту (http://surl.li/dlbbh):

Так в рамках другої теми було досліджено параметри теплопровідності керамічної клінкерної цегли – коефіцієент теплопровідності, коефіцієнт термічного опору. Було досліджено ці характеристики керамічних зразків з урахуванням ангобного шару та без такого шару. Для досліжень було обрано зразки цегли наступних виробників: ТОВ Керамейя «Рубін» , ТОВ Білоцерківські будматеріали «Лицьовий вишневий», ТОВ Голд Кераміка «Prokeram червоний». Дослідження виконувались на приладі HFM 446 Lambda Medium (http://surl.li/kmfpl).

В рамках дослідження питань першої тематики – врахування кручення при проектуванні залізобетонних конструкцій із тріщинами було влаштовано презентацію перед науково-педагогічним складом будівельного факультеу Політехніки Ченстоховскої (http://surl.li/kmebw).

В результаті,  викладачі факультету Beata Ordon-Beska, Roman Gąćkowski, Maksym Grzywiński, Jacek Selejdak виявили зацікавленість та розпочали  співпрацю щодо розвитку цієї теми.

В рамках стажування стажист ознайомилися з матеріально- технічною базою університету:

-лабораторію будівельних матеріалів (http://surl.li/klrox)

– лабораторією фізики будов (http://surl.li/klrpa)

– сучасним енергоефективним «зеленим будинком», що є продуктом сталого розвитку в будівництві ( http://surl.li/klrpc)

– стала слухачем фіналу олімпіади для учнів будівельних технікумів “Молодий майстер будівництва” 21 травня 2023 року (http://surl.li/kmfip)