Дутов Олексій Вікторович закінчив в 2000 році Садівську ЗОШ, отримавши атестат з відзнакою. В 2005 році  з відзнакою закінчив навчання на будівельному  факультеті  та отримав кваліфікацію інженер-будівельник.  Навчаючись на 5-му курсі, працював за трудовою угодою в «ЦНДІ ПРОМБУДОВ».

Після завершення університету, пішов працювати інженером проектувальником в ПТВМ «Карина-Ш».

З кінця 2006р та до початку 2008 р. працював в проектній організації ТОВ «Архдизайнстудія» на посаді головного інженера проектів.

В 2008 році разом зі свої товаришем заснували власну проектну організацію ТОВ «АКВА-ДО».

В 2018 році став фізичною особою підприємцем та продовжує проектну діяльність.

З 2022 р. працює в Сумському національному аграрному університеті на посаді старшого викладача на 0,8 штатних одиниць.

Під його керівництвом та безпосередньо за участі Олексія Вікторовича  запроектовано та побудовано багато об’єктів в місті Суми – багатоповерхові будинки, складські будівлі, СТО, офісно-торгові будівлі; у  місті  Борисполі –  будівля культурно-розважального центру.