Сьогодні в усьому світі відзначають Міжнародний день студента.

                  Студентські роки є веселими та відповідальними водночас, це не лише навчання, книги та екзаменаційні сесії, а ще й радість від отриманих знань та умінь, святкування перших перемог, знайомства з новими, цікавими людьми.

                  Як показує історія, студенти – це найпрогресивніші члени суспільства. День 17 листопада вибраний не просто так: він має свою цікаву та трагічну історію. 16 листопада в окупованій нацистами Чехії студенти вийшли на демонстрацію проти окупації після трагічної смерті свого товариша, студента медичного факультету Яна Оплетала, який загинув на мирній демонстрації з нагоди 21-ої річниці створення Чехословацької Республіки в Празі. В Берліні провели нараду за участю Адольфа Гітлера, на якій було прийнято рішення закрити чеські вищі навчальні заклади на три роки. І тільки після перемоги над нацизмом чеські вищі навчальні заклади було відкрито знов. Вже у 1941 році на зборах в Лондоні Міжнародна Рада Студентів в пам’ять про події в Чехії оголосила свято “Міжнародний день студентів”, який також називають днем міжнародної солідарності студентів.

                    Цікаво, що приблизно у ці ж самі дні, але вже у XXI столітті й в іншій країні —  Україні студенти теж вийшли на головну площу столиці, щоб боротися за своє майбутнє. 21 листопада 2013 року у Києві розпочався так званий  Євромайдан – студентський протест проти відмови влади від євроінтеграційного курсу України. А жорстоке побиття студентів-протестувальників вночі 30 листопада вивело на площі мільйони громадян України. Студентські протести переросли у тривалу боротьбу за право жити у демократичній державі, що ввійшла в історію як Революція гідності.

                    Зараз українські студенти активно будують краще майбутнє, навчаються попри всі трагічні події в країні, хтось вимушено покинув навчання, щоб захищати країну, хтось розпочав волонтерську справу.

Ставши студентами, ви почали будівництво фундаменту свого дорослого життя. Скільки знань ви отримуєте в цей, здавалося б, безтурботний час. Використовуйте ці знання в повній мірі, будьте наполегливими, і досягайте нові вершини! Будьте принциповими в своїх рішеннях – вам будувати  та захищати наше майбутнє.

У це свято ми всі бажаємо Вам мирних яскравих буднів, вірних друзів, продуктивного навчання задля майбутнього, успішних іспитів, зданої сесії та лояльних викладачів. Нехай студентські роки стануть найбільш незабутніми і крутими, принесуть знання, диплом, надійну дружбу і позитивні враження! Ви – наше майбутнє.