МАЙСТЕР КЛАС ВІД ПРЕДСТАВНИКІВ «ІНЖЕНЕРНОГО БЮРО «EVOCON» О. НОВИЦЬКОГО та К. ГУЗЕЛИ ЩОДО УЧАСТІ У АРХІТЕКТУРНИХ КОНКУРСАХ ТА ПРЕДСТАВЛЕННЯ КОНКУРСНОГО ПРОЄКТУ В МЕЖАХ ХАКАТОНУ “100 ІДЕЙ ДЛЯ МІСТ”
Представники «Інженерного бюро «EvoCon» експерт ТО Олександр Новицький та архітекторка Карина Гузела представили студентам проєкт архітектурного конкурсу. Тема проєкту «Реконструкція КЗ «Охтирський міський центр культури і дозвілля «Кнєжа» по вул. Паркова, 2а в м. Охтирка». Реконструкція розроблена в межах хакатону «100 ідей для міст» https://irsua.org/event/hakaton/.
В авторському колективі також Сергій Велитченко, Андрій Халєєв, Владислав Найденко, Віталій Сіробаба.
Проєкт спрямований на створення сучасного універсального простору, що стане центром культурного життя для мешканців міста Охтирки та відповідатиме найвищим показникам комфорту та сталості. Переформатування внутрішнього простору передбачає перетворення великої кінозали в концертну універсальну залу на 375 місць та малої кінозали у дворівневий відкритий простір сучасної бібліотеки з різноманітними функціональними зонами. Створення трансформованих внутрішніх просторів дозволить проводити заняття для гуртків малих груп, конференції та тренінги великих груп, а також розмістити соціальне кафе. Проєкт візуального образу будівлі ґрунтується на символі сонця, яке зображено на гербі міста-героя Охтирки. Фасад будівлі прикрашений металевими перфорованими панелями, які нагадують сонячні промені. Планується комплексна термомодернізація будівлі, встановлення ІТП, системи вентиляції та сонячної енергосистеми потужністю 70 кВт. Площа перед будівлею найбільша в місті і обладнана ігровими дитячими майданчиками та спуском до річки, який плавно переходить до міського парку. В проєкті реконструкції передбачено розділення великого відкритого простору на три частини, що надасть можливість проведення масових заходів, використовуючи сходи як сцену, та організацію урочистостей у пам’ятному місці поблизу пам’ятника «Охтирка Місто-герой».
Олександр та Карина поділилися досвідом та інсайтами участі в архітектурних конкурсах. Розповіли про отриманий досвід та заохотили студентів приймати участь в подібних заходах для винайдення власного стилю та побудови особистого бренду архітектора.
Проєкт буде представлений від Охтирської громади на форумі відбудови України в Берліні 11-12 червня.
Просимо підтримати проєкт при головуванні в соціальних мережах за покликанням http://surl.li/uckjy, або qr-кодом.