08 жовтня 2024 року о 8:00 на платформі ZOOM успішно відбулася відкрита планова лекція з навчальної дисципліни “Архітектура будівель і споруд”, що реалізується в межах освітньо-професійної програми “Будівництво та цивільна інженерія” для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня.  Лекцію на тему «Перекриття та підлоги» провів старший викладач кафедри архітектури та інженерних вишукувань Галушка Сергій Анатолійович. Освітній компонет є важливим елементом освітньо-професійної програми «Будівництво та цивільна інженерія». В ході лекції Сергій Анатолійович  розкрив   стан та перспективи розвитку щодо методів, способів зведення перекриттів будівель, їх ефективних конструктивних вирішень, сконцентрував увагу на найбільш складних та значущих  питаннях.

Цей захід є плановим та є є частиною освітнього процесу, спрямованого на підвищення якості навчання, забезпечення сучасними знаннями та технологіями, а також інтеграції навчальних дисциплін у світову практику. Лекція зібрала широку аудиторію, в якій були присутні не лише студенти, але й викладачі та науковці університету (завідувач кафедри архітектури та інженерних вишукувань Дмитро Бородай, заступник декана з навчальної роботи Артем Бородай, заступник декана з наукової роботи Наталія Срібняк, гарант ОПП “Будівництво та цивільна інженерія” РВО “Бакалавр” Людмила Циганенко, заступник декана з якості  навчання Олександр Таценко, доцент кафедри архітектури та інженерних вишукувань Сергій Андрух, спеціаліст відділу якості освіти СНАУ Надія Баранік.

Лекція надає можливість студентам розвинути фахові навички з аналізу факторів, що вказують на ступінь ефективності того чи іншого конструктивного рішення перекриття (оцінити ТЕП конструктивного рішення перекриття).

Під час лекції студенти виступали не лише слухачам, але й активно відповідади на запитання викладача. Така форма проведення лекції (елементи діалогу) спонукають студента до активності на занятті. Також студенти приймали участь у фінальному обговоренню лекції.

Для виконання аналізу факторів, що вказують на ступінь ефективності того чи іншого конструктивного рішення перекриття студент повинен володіти вміти збирати, шукати, застосовувати різнобічну інформацією, як то: які фактори впливають на кінцеву вартість прийнятого рішення перекриття. Серед цих факторів – вартість матеріалів конструкції, працевитрати на виготовлення перекриття, логістичні витрати, тощо.

Лекція отримала високі оцінки як від студентів, так і від колег-викладачів. Проведення подібних відкритих занять дозволяє підвищити якість навчання, зацікавити студентів та інтегрувати їх у сучасні технологічні тенденції. Окрім того, лекція слугує прикладом успішної комунікації наукової спільноти з освітнім процесом, що сприяє професійному розвитку майбутніх фахівців у будівельній галузі.

Висловлюємо вдячність старшому викладачу Галушці  Сергію  Анатолійовичу за цікаву, змістовну та корисну лекцію, яка безсумнівно стане вагомим внеском у підготовку фахівців для будівельної галузі.