ВІДБУВСЯ МАЙСТЕР-КЛАС ВІД ТОВ “КЕРАМЕЙЯ”

12 травня 2023 р. в стінах факультету будівництва та транспорту відбувся майстер-клас від компанії «Керамейя», з якою укладено договір про співпрацю http://surl.li/hdvqz.
Так в рамках договору про співпрацю укладено договір між ТОВ «Керамейя» та СНАУ щодо створення філії кафедр на лабораторній базі підприємства http://surl.li/dktlh.

Тематка он-лайн лекції корелюється з освітнім компонентом “Будівельне матеріалознавство” ОС “Бакалавр” та освітрим компоентом “Ефективні конструктивні рішення будівель та споруд” ОС “Магістр”. В цих дисциплінах передбачено  висвітлення сучасного ефективного будівельного виробу місцевого виробництва- клінкерної цегли ТОВ “Керамейя”.

Клінкерна цегла ТОВ “Керамейя” є сучасним ефективним будівельним виробом для цегляної кладки стін й може бути широко використана як  в курсовому проектуванні,  так і при розробленні кваліфікаційної роботи бакалавра  та магістра  за спеціальністю 192 “Будівицтво та цивільна інженерія”.

ТОВ «Керамейя»- унікальне підприємство не лише на Слобожанщині, але й в Україні.
Використовуючи унікальні місцеві природні ресурси ( найчистішу глиняну сировину з місцевих глиняних кар’єрів) підприємство налагодило й постійно розвиває та удосконалює випуск унікальної керамічної екологічно чистої , ефективної керамічної продукції: клінкерної цегли, клінкерної брущатки, керамічних поризованих блоків https://kerameya.com.ua/.
Сировина, з якої виготовляється продукція, є 100% екологічною та сертифікованою за міжнародними стандартами. При виготовленні клінкеру використовуються лише натуральні барвники, що надають надзвичайну природню красу всій продукції з клінкеру.
Клінкер від «Керамейї» чарівним чином покращує фасади приватних будинків, промислових та громадських будівель, тротуари та доріжки у багатьох країнах світу.
Майстер-клас для студенів ФБТ спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» провели головний інженер підприємства Савченко Анатолій та головний технолог підприємства Грецай Світлана.
ТОВ «Керамейя» експортує клінкер до Польщі, Чехії, Румунії, Чорногорії, Литви, Молдови, Казахстану, Грузії, і навіть Монголії. Вся продукція «Керамейя» сертифікована та відповідає європейським стандартам якості.
З 2008 року «Керамейя» реалізувала 206745227 штук клінкеру. Цього достатньо, щоб збудувати 22 073 будинки, або 61 раз облицювати Емпайр-стейт-білдинг.
З моменту початку будівництва лінії з виробництва клінкерної керамічної цегли та виходу продукції на цій лінії – пройшов лише один рік. Налагодити виробництво таких обсягів цегли настільки короткий час до цього вдавалося не багатьом.
Керамейя була створена менеджментом компанії за участю фонду прямих інвестицій Horizon Capital. У 2011 році «Керамейя» вдалося отримати кредит на збільшення виробничих потужностей від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. Це дозволило розпочати будівництво другої лінії з виробництва клінкерної керамічної цегли КлінКерам ІІ.
З 2018 року факультет будівництва та транспорту розпочав тісну й плідну співпрацю з підприємством в рамках наукової тематики факультету «Дослідження взаємозв’язку характеристик керамічних мас з високими експлуатаційними властивостями будівельної кераміки». http://surl.li/eoixx
Результатом співпраці є спільні дослідження мікроструктури цегли та глинистих мас, зокрема в питанні впливу вигоряючих добавок на властивості керамічного каменю.
Дослідження виконуються в співпраці з доцентом кафедри терапії, фармакології, клінічної діагностики та хімії СНАУ, старшим науковим співробітник навчально-наукової лабораторії електронної мікроскопії СНАУ Івченко Вікторія та з кафедрою кераміки та скла Українського державного хіміко-технологічного університету (к.т.н., доцент Хоменко Олена, д.техн. наук, професор Зайчук Олександр).
За роки співпраці за результатами досліджень опубліковано низку статей, що проіндексовано в МБД Scopus.
У майстер класі від стейкхолдерів прийняли участь як студенти, так і викладачі факультету.