Плагіат (від лат. plagiarius — викрадач) — привласнення авторства на чужий твір або на чуже відкриття, винахід чи раціоналізаторську пропозицію, а також використання у своїх працях чужого твору без посилання на автора.

Нижче додано перелік безкоштовних сервісів перевірки унікальності текстів  з активними посиланнями,  якими можуть скористуватися здобувачі освіти та викладачі факультету:

Сервіс перевірки унікальності

Головні переваги

Вартість та ліміти

UNICHECK  Допомагає підвищити якість оригінальних текстів, а не просто вказує на текстові збіги Для безкоштовної перевірки студенту потрібно звернутися до відповідального за перевіркою на плагіат на факультеті
SKANDY

Сервіс перевірки на плагіат онлайн для студентів,  вчителів, професионалів. Можливість використати безкоштовно, має додаток Skandy Detector плагіату для смартфону
 EDUBIRDIE

Дозволяє перевірити на плагіат скопійований текст від 15 слів або завантажений з комп’ютера документ. Перевірка на унікальність абсолютно безкоштовна та без лімітів
PLAG

Перевірка плагіату та детектор штучного інтелекту. Платформа дозволяє завантажити файл у форматі doc, docx, odt, pages, rtf розміром до 50 Мб. Після завантаження документа система ставить його в чергу на перевірку. Для користування інструментом потрібна реєстрація за адресою електронної пошти. Платні тарифи стартують від €10. Однак для українців станом на 2023 рік надається можливість отримання безкоштовних детальних звітів як знак підтримки у часі воєнної агресії країни-загарбника

COPYWRITELY

Додатковий аналіз тексту на переспам, воду, рідабіліті,
кількість ключів, граматичні помилки
Платформа пропонує 5 безкоштовних перевірок унікальності, які стають доступними одразу після реєстрації за електронною поштою. Платні тарифи стартують від $29/міс (залежно від кількості перевірок, які плануєте здійснювати на місяць)
 SMODIN

Наявність API, можливість завантаження файлів у різних форматах, виявлення джерел плагіату, український інтерфейс, додаткові можливості — порівняння тексту та виявлення ШІ безкоштовний онлайн-інструмент, що має обмеження на 5 перевірок/тиждень та ліміт величини тексту (до 1500 символів за один раз). Щоб отримати доступ до більших можливостей, сервіс пропонує створити акаунт. Після швидкої реєстрації за електронною поштою вам надаються 5 перевірок на день. За $5 на місяць пропонують популярний тариф з необмеженою кількістю спроб визначення якості.
PLAGIARISMDETECTOR

безкоштовний ресурс для перевірки плагіату, який швидко виявляє відсоток унікальності тексту, а ще пропонує виявити згенерований за допомогою AI контент. Сервіс працює за алгоритмом, скануючи відповідність фраз та слів, лексику, порівнюючи заданий текст з наявними сторінками в інтернеті. Відсутність українського інтерфейсу. Безкоштовно й без ліміту на кількість перевірок
COPYSCAPE

Корисний англомовний інструмент,  швидке виявлення дубльованого неунікального вебконтенту, відсутність українського інтерфейсу 10 безкоштовних перевірок вебсторінок, платний тариф від $5
PLAGIARISMA

Безкоштовна онлайн-перевірка на плагіат для викладачів і студентів. Альтернатива турнітину. без реєстрації обмеження 2000 слів, кожне речення повинно складатися як мінімум із 4 слів та 30 символів. Щоб позбавитися всіх обмежень – Зареєструйтесь, це безкоштовно.
PLAGTRACKER

Wе унікальний алгоритм перевірки, який перевіряє вміст на наявність плагіату. Він швидкий і простий у використанні.  Cистема знайде будь-який вміст, який є плагіатом, а також список усіх джерел, Безкоштовно – обмеження 5000 слів.