ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ НОВОЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ ТА ТРАНСПОРТНІ СПОРУДИ» БУДІВЕЛЬНОГО ФАКУЛЬТЕТУ СНАУ

Наразі на будівельному факультеті відбувається обговорення освітньої програми «Автомобільні дороги та транспортні споруди» за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» виникнення якої є вимогою часу. За останній рік в Україні швидкими темпами набирає обертів загально-національний проект «Велике будівництво» — масштабної розбудови якісної інфраструктури України, будівництва та реконструкції об’єктів якого засновано на принципах енергоефективності та високої якості. Враховуючи те, що функціонування інфраструктури не можливе без  якісних сучасних доріг, будівництво яких потребує висококваліфікованих спеціалістів, відкриття нової спеціальності «Автомобільні дороги та транспортні споруди» є конче актуальним.

Питання автомобільного транспорту та автомобільних доріг загального користування мають особливе значення в розвитку економіки держави. Від них залежить не тільки ефективність роботи промисловості, сільськогосподарського виробництва, а й забезпечення належного життєвого рівня людей та обороноздатності країни. Поряд з завданнями розвитку і підтримки мережі автомобільних доріг та автотранспорту, вимагають свого вирішення проблеми формування законодавчої та  технічної бази дорожнього будівництва і забезпечення схоронності автодоріг, розвитку дорожнього будівництва та індустрії дорожньо-будівельних матеріалів, удосконалення управління, планування, фінансування дорожньо-транспортного комплексу.

Для якісного функціонування освітньої програми необхідно залучення зовнішніх стейкхолдерів – фахівців дорожнього будівництва  з метою налагодження взаємозв’язку між викладачами, студентами та роботодавцями. Надійними партнерами будівельного факультету є RGM груп, яка вже цього літа взяла на практичне навчання 9 студентів будівельного факультету, відкриття нового напрямку посилить цю співпрацю та стане в нагоді обом партнерам – СНАУ та RGM груп. До обговорення освітньої програми «Автомобільні дороги та транспортні споруди» залучено   представників відділу якості ліцензування та акредитації СНАУ, представників Українського державного інституту з проектування об’єктів дорожнього господарства УКРДІПРОДОР, ТОВ “Роад Констракшн”, ДП «Сумський Облавтодор», філій «Охтирський райавтодор», «Краснопільський райавтодор».

Наразі на факультеті триває процес обговорення нової освітньої програми, до якого можуть приєднатися всі охочі зовнішні та внутрішні стейкхолдери, ознайомитися з якою можна звернувшись до деканату будівельного факультету СНАУ.