ІСТОРІЯ БУДІВЕЛЬНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

Підготовка фахівців в Сумському сільськогосподарському інституті за спеціальністю 7.092101 – “Промислове та цивільне будівництво” розпочалась в 1989 році за наказом Міністерства вищої та середньої освіти УРСР.

Наказом Міністерства освіти України за №229 від 13 липня 1994 р. ліцензований обсяг спеціальності встановлено на рівні 75 чоловік (на даний час ліцензований обсяг 100 чоловік). Для підготовки фахівців вищої кваліфікації у 1993 році була відкрита аспірантура при кафедрі будівельних конструкцій за спеціальністю 05.23.01. Будівельні конструкції, будівлі і споруди.

З 1996 року на будівельному факультеті ведеться підготовка фахівців з відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями: “Бакалавр” “Спеціаліст” і “Магістр”.

Будівельний факультет має достатній науковий потенціал, який може виконувати наукові дослідження та проектно-конструкторські розробки на рівні, що відповідають сучасним досягненням науки та техніки в галузі будівництва.

Підготовка фахівців із землевпорядкування та кадастру в Сумському НАУ в складі будівельного факультету проводилась з 2004 по 2016 рік. В 2006 році була створена фахова випускаюча кафедра «Землевпорядкування та кадастр» з ліцензованим обсягом 50 чоловік.

В 2014 році було ліцензовано та відкрито спеціальність за напрямом підготовки 6.060102 «Архітектура» з обсягом набору 30 чоловік.

Факультет постійно виконує наукові дослідження як на госпдоговірній, так і держбюджетній тематиці.

Багато випускників нашого факультету займають високі посади в проектних та будівельних організаціях. Підприємства надають позитивні відгуки щодо якості підготовки спеціалістів на будівельному факультеті.