Місто будується та змінюється і в цьому йому допомагають саме Архітектори, від бачення яких залежить яким воно буде у майбутньому. У Сумський обласній державній адміністрації пройшла нарада з питань  реконструкції площі незалежності, яка є «серцем»  нашого міста. На сьогодні площа не відповідає сучасним тенденціям дизайну міського середовища і потребує реконструкції, тому питання перебудови наразі є дуже актуальним. Саме це питання було підняте на нараді у Сумській обласній державній адміністрації, де свої пропозиції представив директор Департаменту містобудування та архітектури Сумської обласної державної адміністрації Биков В.Б. щодо оголошення, організації та проведенні конкурсу на проект реконструкції площі Незалежності нашого міста.

На нараді, були присутні провідні фахівці в галузі архітектури та будівництва Сумщини: керівник Сумської обласної організації Національної спілки архітекторів України  Павленко О.О., заступник начальника управління архітектури та містобудування Сумської міської ради Бондаренко О.О., начальник відділу генерального плану та архітектурного планування управління архітектури та містобудування Сумської міської ради Фролов О.М.,  голова наглядової ради ПАТ «Сумбуд» Новицький П.Л., директор ДПТП «Сумбудпроект» Лащ Б.М., директор НВП Будівельна наука Шпота В.В., архітектори Вінтоняк С.Я., Довбня А.М., які висловили свої думки і побажання, представили наробки з приводу реконструкції центральної площі міста і одностайно підтримали ініціативу щодо організації відкритого конкурсу по даному об’єкту

Представниками будівельного факультету Сумського національного аграрного університету були декан к.т.н., доцент Циганенко Л.А. та кандидат архітектури, доцент Бородай Д.С. Декан представила факультет в розрізі можливостей спеціальності 191 «Архітектура та містобудування», а Бородай Д.С. ознайомив присутніх з роботами студентів за трьома основними напрямками («Містобудування», «Об’ємно-планувальне проектування», «Дизайн архітектурного середовища») та розповів про конкурси, в яких приймали участь студенти спеціальності 191 «Архітектура та містобудування», а саме:

відкритому конкурсі на розробку концепції міського парку культури та відпочинку ім. І.М. Кожедуба (здобули 3 місце);

всеукраїнських огляд-конкурсах дипломних робіт вищих навчальних закладів України архітектурного спрямування (дипломи-переможців І, ІІ, ІІІ ступенів);

всеукраїнському освітньому конкурсі «Архітектор» (Н. Квасова здобула перемогу);

всеукраїнських конкурсах наукових робіт (дипломи-переможців І, ІІ, ІІІ ступенів);

Бородай Д.С. відмітив, що студентсько-педагогічний склад факультету готовий до участі у конкурсі на проект реконструкції площі Незалежності. Адже саме молодь, що проживає у місті, найбільш яскраво відчуває атмосферу сучасного комфортного середовища та зможе створити інноваційну, конкурентоспроможну конкурсну пропозицію, яка змінить місто Суми на краще.