ПІДПИСАННЯ МЕМОРАНДУМУ МІЖ  СНАУ  ТА ПРЕДСТАНИЦТВОМ «ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШИРКЕТІ» ТОВ «OНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ»

Наразі в Україні швидкими темпами набирає обертів проєкт «Велике будівництво» – це масштабна розбудова інфраструктури нашої країни, яка в першу чергу пов’язана з будівництвом доріг, тому для університету актуальне питання бути флагманом цього процесу.

21 жовтня 2021 року заступник  голови Сумської державної адміністрації Олег Клименчуков  та  делегація Сумського національного аграрного університету у складі ректора Сумського НАУ Володимира Ладики, декана будівельного факультету Людмили Циганенко, доцента кафедри тракторів, сільськогосподарських машин та транспортних технологій Олександра Соларьова за запрошенням відвідали  головний офіс представництва «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті» ТОВ «Oнур Конструкціон Інтернешнл»  у смт.Чутове Полтавської області.

Зі сторони ТОВ «Oнур Конструкціон Інтернешнл» делегацію зустрічали Бекір Кая – координатор проєктів, Супхі Озгюр Оздоган – керівник проєктів та Паскаль Нварібе – заступник керівника проєкту.

Метою зустрічі було обговорення подальшої співпраці, головних напрямів по розробці дорожньої карти та  підписано меморандуму між Сумським національним аграрним університетом та представництвом «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті» ТОВ «Oнур Конструкціон Інтернешнл».

Під час проведення перемовин ректор СНАУ Володимир Ладика підкреслив, що “Для нас честь працювати з такою потужною компанією. У нас уже є досвід роботи з бізнесом і ми хочемо, щоб наша співпраця була системною. Також ми вдячні адміністрації Сумщини за інституційну підтримку», а заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Олег Клименчуков  відзначив, що «як Сумська державна адміністрація, ми зацікавлені у спільній роботі з транснаціональною компанією ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл”, тому що на Сумщині зараз ремонтується 7 тисяч кілометрів доріг”,

Підписання меморандуму проводилося на підтримку нової освітньої програми «Автомобільні дороги та транспортні споруди» освітнього ступеня Бакалавр в межах спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія». Набір студентів передбачено як на базі повної середньої освіти, так і на базі молодшого бакалавра. Це дозволить вже за 2-3 роки дорожньо-будівельним компаніям отримати бакалавра з дорожньої галузі. Головним аспектом освітньої програми є обов’язкове практичне навчання студента. Практичну підготовку  студенти можуть отримати  на базі партнерів –стейкхолдерів, бо саме поєднання теоретичних та практичних навичок дозволить отримати конкуренто спроможного фахівця з урахуванням їх вимог та потреб. За підтримки бізнесу на будівельному факультеті навесні планується відкриття лабораторії матеріалознавства, де можна буде наочно побачити матеріали, що  використовуються у будівництві доріг та проводити їх дослідження та випробування.

Ми щиро вдячні представництву «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті» ТОВ «Oнур Конструкціон Інтернешнл» за співпрацю та можливість адоптувати нову освітню програму під вимоги сучасного дорожнього будівництва, співпрацювати з їх фахівцями для можливості щорічного оновлення освітньої програми, підвищення кваліфікації викладачів, та за можливість проходження практики студентами з Туреччини, що будуть навчатися за цим напрямком на будівельному факультеті СНАУ.

Такі зустрічі та підписання Меморандуму спрямовані на використання наявних можливостей для професійної та практичної підготовки студентів, формування наукових кадрів в галузі дорожнього будівництва, підвищення кваліфікації викладачів та розширює інтернаціональні зв’язки університету.