ЗНОВУ КРАЩІ! СТУДЕНТИ-АРХІТЕКТОРИ БУДІВЕЛЬНОГО ФАКУЛЬТЕТУ СНАУ СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ ІІ ТУРУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ

Вітаємо студентів будівельного факультету СНАУ спеціальності 191 “Архітектура та містобудування” з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, що проводився у провідному будівельному вузі – Харківському національному університеті будівництва та архітектури.  Захист відбувався в он-лайн режимі на платформі Google meet.

Переможцями стали студенти 1 магістерського курсу  Шаповал Владислав (ІІ місце), Ніфонтова Анастасія (ІІІ місце), Гузела Карина (ІІІ місце).

Студенти успішно захистили наукові роботи за спрямуванням «Архітектура будівель і споруд», а саме: «Прийоми архітектурно-планувальної організації житлових комплексів з обслуговуванням на прикладі м. Суми» (Шаповал В.А., керівник к. арх., доц. Бородай Д.С.), «Архітектурно-планувальна організація гірськолижних комплексів на прикладі Сумської області» (Ніфонтова А.А., Гузела К.В., керівник к. арх., доц. Бородай А.С.).

Робота «Прийоми архітектурно-планувальної організації житлових комплексів з обслуговуванням на прикладі м. Суми» присвячена актуальній проблемі організації комфортного середовища проживання людини в умовах  сучасного прогресу. Важливим питанням сьогодення є економія часу та оптимізація усіх процесів життєдіяльності, тому в даній науковій роботі вирішуються проблеми інтеграції житлової та громадської функції в єдиному об’ємно-просторовому комплексі та пропонуються оптимальні для м. Суми  прийоми архітектурно-планувальної організації об’єктів визначеного призначення. До речі, дані прийоми реалізовано в реальному проекті житлового комплексу з обслуговуванням у м. Суми, розробленого спільно з проектною організацією ТОВ «Крокус Інжиніринг»,  співавторами якого є Владислав Шаповал і науковий керівник Дмитро Бородай. Даний житловий комплекс з обслуговуванням незабаром побудують в нашому місті.

Робота «Архітектурно-планувальна організація гірськолижних комплексів на прикладі Сумської області» присвячена безумовно дуже актуальній тематиці в нашому регіоні. В останні десятиліття стрімко зросла зацікавленість у активному відпочинку в гірській місцевості, і не лише влітку, але і взимку. На сьогоднішній день більшість оздоровчо-рекреаційних і спортивно-туристичних комплексів для зимового відпочинку в Україні знаходяться на території Карпатських гір, проте ландшафтно-рекреаційний потенціал і природно-кліматичні особливості північно-східного регіону України також  є достатньо сприятливими для створення спортивно-оздоровчих комплексів зимового відпочинку і на Сумщині, де сьогодні не існує жодного гірськолижного комплексу. Студентки не лише детально проаналізували проблему дослідження та запропонували принципи і прийоми архітектурно-планувальної організації об’єктів, але і запропонували експериментальні проектні рішення, які були схвалені та впроваджені в проектній організації “Сумбудпроект” та мають право на реальне життя.

Бажаємо студентам подальших успіхів в навчанні та науковій діяльності!